10:33

10:33

CZY MÓWIĆ NARCYZOWI, ŻE JEST NARCYZEM


CZY MÓWIĆ NARCYZOWI, ŻE JEST NARCYZEM?

Najpierw miałam napisać, że to równie sensowne, co mówić tu Wam, że ziemia jest płaska (no myślę, że jednak żadni płaskoziemcy u mnie nie bywają...).

Jednak po namyśle stwierdzam, że to jeszcze mniej sensowne.

I szkodliwe.

I bezcelowe.

Dlaczego?


1. Narcyz jest narcyzem, i jest w swoim pojęciu idealny, wszechwładny, i co tam chcecie. Ponieważ nazwanie kogoś narcyzem nie jest komplementem dlatego narcyz może zrobić to co robić zwykł - obrazić się, zemścić,  itp., itd. i mieć osobę, która mu to mówi za głupka. Wszystko spłynie po nim jak po kaczce, bo on już swoje wie, i wie lepiej. Jesteś głupi i znów się mylisz. Czyli klasycznie. Ale przy okazji można się pożywić Twoimi emocjami.


2. Być może istnieje grupa ludzi, dla których bycie narcyzem to powód do dumy, więc w sumie patrz wyżej pkt.1, jedyne co, to jeszcze większe samozadowolenie narcyza.


3. Ale chyba najgorsze będzie, jak mówiąc takie rzeczy znowu przydamy się do czegoś narcyzowi - tzn. jeszcze do czegoś więcej, niż psucie nam krwi i drenowanie z energii w chwili, gdy o tym mu mówimy. Na przykład jeśli, mimo właściwego narcyzowi brakowi głębszej refleksji, samokrytyki i dystansu do siebie -  podchwyci jakoś temat, wkręci się, doczyta sobie i się doszkoli w tych  kwestiach, tak, żeby na przyszłość być jeszcze bardziej skutecznym i jeszcze dłużej móc sobie ku własnej uciesze szkodzić innym bez bycia rozpoznanym. 

A jeśli cokolwiek zdaje sobie sprawę z tego, kim jest, jakim jest szkodnikiem, być może tym bardziej, bardziej jeszcze niż w pkt. 1, będzie też chciał się na Tobie zemścić za rozpoznanie go i zawczasu zaszkodzić Twojemu wizerunkowi, by w razie czego, jeśli zechcesz się podzielić swoimi odkryciami,  nikt nie brał tego co mówisz na poważnie.


Poza tym jeśli naprawdę uświadomisz sobie jaki jest narcyz

JAKI JEST NARCYZ ? CECHY NARCYZA/PSYCHOPATY


 to będziesz wiedzieć, że tę grę wygra się tylko w nią nie grając. 

MANIPULACJE NARCYZA


Mówienie narcyzowi, że jest narcyzem, że wie się jaki on jest, że się go przejrzało itp., itd. jest wg mnie bezsensowne i bezcelowe. 

Jeśli się chcecie tym podzielić, dzielcie się bezpiecznie - nie chodzi mi (mam nadzieję) o to, że ktoś Wam za to urwie głowę, ale po co ma znowu wszystko co powiecie wykorzystać przeciwko Wam - dzielcie się w sieci, na forach, a choćby pod tym moim wpisem. Ale nie mówcie gdzie Was boli sadyście!

Pragnienie powiedzenia narcyzowi, że jest narcyzem i z czym to się je może też niebezpiecznie graniczyć już też z tą świętą naiwnością, że oto teraz, kiedy mu się to wszystko powie, wyjaśni, i on się dowie, to on się zmieni.


NARCYZ I JEGO OFIARA. CZ. 1 CZYLI ZŁODZIEJ MYŚLI, ŻE WSZYSCY KRADNĄ I CO Z TEGO WYNIKA


NARCYZ I JEGO OFIARA CZ.2: DYSONANS POZNAWCZY, EFEKT AUREOLI I BÓL KOSZTÓW UTOPIONYCH


Podczas gdy temat pomagania narcyzowi i "naprawiania go" oraz "dawania jeszcze jednej [milionowej ]szansy" - o którą zazwyczaj nawet nie prosi. Zresztą nigdy nie prosi. Jak i nie dziękuje i nie przeprasza - powinien być pieśnią przeszłości.


NA CO NARAŻASZ SIĘ CIĄGNĄC RELACJĘ Z NARCYZEM


CO ROBIĆ GDY MASZ DO CZYNIENIA Z NARCYZEM \ PSYCHOPATĄ I DLACZEGO UCIEKAĆ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger