15:45

15:45

PREZENTOWNIK: NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ KUPUJĄC PREZENTY

 Dziś PREZENTOWNIK  w wersji wskazówki ogólne i uniwersalne.




NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ KUPUJĄC PREZENTY?



NA GUST I PREFERENCJE OSOBY OBDAROWYWANEJ

Znam osobę, dorosłą, co na gwiazdkę kupiła matce, z którą mieszka książkę, którą sama chciała przeczytać. Po prostu. Gust czytelniczy matki nie miał tu nic do rzeczy. A ta książka, to była wielka cegła. Nie róbcie tak. Po prostu. Pomyślcie o osobie, której kupujecie prezent. 



NA WYGLĄD I  OPAKOWANIE FABRYCZNE

Znacie powiedzenie, że szata nie zdobi

Tere fere.

Szukając prezentów nie zawracajcie sobie nim głowy. To już lepiej wspomnijcie takie:  tylko głupiec nie sądzi po pozorach. W tym wypadku będzie bardziej użyteczne. Może i mieliście w dzieciństwie dziadowsko wyglądającą zabawkę, a jednak, z niewiadomych przyczyn, Waszą ulubioną, ale nie wręczajcie prezentów już na wstępie wyglądających dziadowsko.

Słowem wybierajcie rzeczy, które są ładne, estetyczne, miło na nie popatrzeć. Rzeczy potrafią wyglądać tanio, kiczowato lub ekskluzywnie, a ceny mają naprawdę różne. Wybierajcie te, które już za sprawą opakowania ich przez producenta wyglądają ładnie i drogo. 



NA UNIWERSALNOŚĆ

Im dalsza jest nam osoba, której jednak musimy coś kupić, tym lepiej żeby prezent był uniwersalny, taki co to zawsze się skorzysta i zawsze pasuje. Mało romantycznie? Ale bardzo praktycznie. Poza tym chyba nie będziemy biegać po sklepach i głowić się, i wybierać sto lat prezentu dla kuzyna Ziutka, którego widzimy ze dwa razy do roku?


NA CENĘ I  ZASADĘ WZAJEMNOŚCI

Żeby nie było lipy, że Ty kupisz ciotce mydełko, a ona Ci samochód, lub odwrotnie, bo głupio będzie. No dobra, to żart. Ale nie co do zasady. Ogólnie ten punkt związany jest z poprzednim: wiadomo, że własnemu dziecku czy rodzicowi wręczy się coś droższego i bardziej spersonalizowanego niż kuzynowi Ziutkowi, a np. wszystkim obecnym na większych spotkaniach dzieciom w podobnym wieku należy dać mniej więcej to samo, żeby nie było płaczów.



NA OPAKOWANIE NA PREZENT

Własnoręcznie, albo np. w sklepie.

Związane to jest z wyglądem prezentu, i może ten wygląd oraz wrażenie, jakie sprawia podrasować.

Czyli znowu: to ma wyglądać.


Polecam mój wpis:

DIY ZRÓB TO SAM: JAK SZYBKO I ŁATWO OPAKOWAĆ PREZENTY




4 komentarze:

  1. Świetny post. Bardzo zwracam uwagę na wygląd, opakowanie i markę. Jeśli chodzi o mnie, wolę coś mniejszego, ale z klasą niż coś, co komuś zbywa czy kupi od niechcenia nawet wielkiego i tak samo staram się obdarowywać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja nie kupuję prezentów jeśli nie znam dobrze osoby obdarowywanej. Nie kupuję ciuchów w prezencie, jeśli nie wiem jaki rozmiar ktoś nosi. Nie kupuję książek czy płyt nie wiedząc, czy dana osoba lubi książki i muzykę i jakie. Staram się wybrać coś uniwersalnego, co każdemu może przypaść do gustu i nie będzie całkowicie nietrafione. Dobry artykuł, takie są potrzebne, ale dodałabym jeszcze, że nigdy nie wolno dawać w prezencie zwierząt. Trzeba o tym trąbić w kółko, bo potem po Świętach schroniska pękają w szwach...

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię kupować prezenty, takiego postu nie omieszkałam pominąć i na moim blogu :- ) W wybieraniu a bardziej otrzymywaniu prezentów przeszłam długą drogę - warto też korzystać z zasad savoir vivre gdy kompletnie nie mamy pomysłu na nie :)

    OdpowiedzUsuń
  4. O tak! Uwielbiam kupować coś innego, ale musi to być coś, co do osoby obdarowywanej pasuje. Ja co prawda mistrzynią w pakowaniu nie jestem, ale staram się prezent zapakować zawsze. Po pierwsze wygląda estetyczniej, jakkolwiek nie byłoby zapakowane. Po drugie, jest to forma niespodzianki :)

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger