15:30

15:30

MEBLE NA WYMIAR - CZY TO DOBRY POMYSŁ?


Zdjęcie poglądowe.Po pierwsze: kuchnia.
Nie znam osób, które wykańczały/remontowały mieszkania w ciągu ostatnich kilku lat, i które nie robiły sobie na wymiar kuchni: robiły tak osoby w mieszkaniu niecałe 40 m. kw. i osoby z dwukondygnacyjnym mieszkaniem 100 m. kw. Osoby z domami 200 m kw. i ponad 300 m. kw. - oczywiście również.
Jest to po prostu najlepsze, najpraktyczniejsze wyjście - kuchnia musi być praktyczna i dopasowana jak ulał, właśnie na miarę do przeróżnych sprzętów które się tam znajdują i oczywiście do zadań, które ma spełniać.
Do wyboru jest wiele materiałów, kolorów, modeli - każdy znajdzie coś dla siebie. Rzecz rozchodzi się o skalę i rozmach. No i za idącą za nimi - cenę.  
Jak możecie sobie wyobrazić wyspa na środku kuchni w domu 300 m.kw jest porównywalna powierzchnią do... całej kuchni jako pomieszczenia na 40-tu m kw. To samo z materiałami - można wybrać drewno lub płyty (lakierowane lub w macie - lakier kosztuje dodatkowo), blat z konglomeratu udającego kamień albo prawdziwy granit. Osobiście uważam, że kuchnia na wymiar to najlepsze wyjście, i sama też na takie się zdecydowałam.


Meble na wymiar w innych pomieszczeniach.
Dla kogo?
Dla osób, które chcą mieć mocno spersonalizowane wnętrze, wyjątkowe meble wg własnego projektu i mają na nie duże przestrzenie i środki - jak najbardziej.
Z własnego doświadczenia powiem, że tym bardziej dla osób posiadających mieszkania... małe. Każdy centymetr kwadratowy czy sześcienny w mieszkaniu małym jest na wagę złota. Nie można sobie pozwolić na marnotrawstwo powierzchni gdyż jest jej po prostu mało i jak wiadomo - to nie gumka od majtek, nie rozciągnie się. 
Czyli np. szafy gotowe, o określonej wysokości, wolnostojące,  które pozostawiają miejsce na powietrze i kurz między sobą a sufitem - no niedopuszczalne. Brak miejsca do przechowywania w stylu łóżko z kufrem, rozkładana kanapa - również. Gołe ściany - w sensie braku półek wiszących - marnotrawstwo przestrzeni.
Meble na wymiar są droższe niż gotowe, ale właśnie jako posiadacze mieszkania małego stwierdziliśmy, że po prostu nie stać nas na meble, które nie będą maksymalnie wykorzystywały niewielkiej powierzchni i nie będą maksymalnie funkcjonalne czyli  również maksymalnie i idealne dopasowane do naszych potrzeb.
Oprócz kuchni na wymiar zdecydowaliśmy się na szafy w przedpokoju i sypialni, wiszącą szafkę- pawlacz w łazience oraz regał i półki na książki. 

Meble na książki zostały zaprojektowane przeze mnie - wymyśliłam sobie regał wiszący z miejscem na obrazy pośrodku oraz wykorzystanie kawałka ścian w przedpokoju (taki daleki kuzyn stojących kiedyś w przedpokojach intelektualistów biblioteczek :) Potem były szczegółowo omawiane, wymierzane z ich wykonawcą, łącznie z przymierzaniem książek - tak, żeby dostosować wysokość półek do różnych wysokości książek.
Ile to trwa?
Na meble od ręki czeka się nawet i miesiąc, ale na te robione na miarę - jeszcze dłużej dlatego warto zainteresować się tym zawczasu, my ogarnialiśmy kuchnię i szafy właściwie zaraz po odebraniu mieszkania.


Gdzie?
Gdzie chcecie. Czy macie już jakieś pomysły, czy też potrzebujecie pomocy już na etapie koncepcji.
My zdecydowaliśmy się na lokalnego fachowca, ale wybór jest duży, np. zbyszynskimeble.plChyba już znacie odpowiedź na pytanie CZY MEBLE NA WYMIAR TO DOBRY POMYSŁ?
Wg mnie: jak najbardziej.

2 komentarze:

  1. Właśnie jesteśmy w trakcie budowy i kuchnia już spędza mi sen z powiek. Owszem kuchnia na wymiar to najlepsze i najprostsze rozwiązanie ale cena jest duża wyższa niż gotowych mebli. Teraz można tak dobrać meble z gotowych, że w zasadzie wyglądają jak na wymiar.
    Co do reszty pomieszczeń stawiam na gotowe meble i dar mojego męża.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne są takie meble na wymiar, można wszystko fajnie dopasować :)

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger