11:15

11:15

NA STRAGANIE W DZIEŃ TARGOWY... Cechy idealnego stoiska targowego

Wraz z jesienią powraca sezon na różnego rodzaju targi.
Sama pokazywałam Wam tu niedawno jedne z nich.
A co najbardziej przyciąga na targach uwagę?
Interesujące stoiska targowe . Do takich chętniej się podejdzie ( a więc zapozna z ofertą, może coś kupi, może weźmie namiary na przyszłość) i są one często fotografowane, słowem cieszą się powodzeniem i trudno przejść obok nich obojętnie. Wiem po sobie. I po innych, kiedy czytam i oglądam ich relacje z targów. Pierwszym zadaniem danego wystawcy  na targach jest przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów i zachęcenie do zapoznania się z prezentowaną na tymże stoisku ofertą.


Za pomocą odpowiedniego stoiska można przyciągnąć branżowych mediów i nawiązać bezpośrednie kontakty z wieloma ważnymi potencjalnymi klientami, co z kolei może przynieść lepsze efekty, niż wiele innych  działań marketingowych prowadzonych w ciągu całego roku.  Dlatego stoiska targowe stały się nieodłączną częścią marketingu. Odpowiednio zaplanowane stoisko ma w sobie duży potencjał do wykorzystania.

Jakie warunki powinno spełniać idealne stoisko targowe, które zagwarantuje nam sukces, a więc zwiększenie zysków?oryginalność 

Czyli odróżnienie się od ogółu, zaskoczenie (pozytywne!) odwiedzających targi. Stoisko ma być  na targach zauważone i chętnie fotografowane i pokazywane,  nie ma prawa pomylić się z jakimś innym, a po targach ma być zapamiętane.

,
funkcjonalność i wysoka jakość

Stoisko ma ułatwiać prezentowanie oferty i zapoznawanie się z nią, musi być dostosowane do rodzaju towaru/usługi, które wystawca sprzedaje.


estetyka 

Stoisko ma się podobać. Po prostu. Ładne rzeczy podobają się nam, bo są ładne. A wydaje mi się, iż nie ma targów poświęconych brzydocie, kiczowi i szmirze.


nowoczesność 

Obecnie możemy wprzęgnąć do pracy dla nas przeróżne nowoczesne technologie i należy z tego (umiejętnie!)  korzystać.


Jak widać stworzenie idealnego stoiska targowego jest sztuką i wymaga wiedzy i praktyki dlatego nie dziwota, że zajmują się tym profesjonalne firmy. Ich usługi to inwestycja, która ma się opłacać - a przecież po to wystawiamy się na targach. 


Jak tam, byliście już na jakiś tagach w tym nowym sezonie?


3 komentarze:

  1. Piekne sa obecnie te stanowiskla targowe i bardzo kreatywne :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie byłam, na razie się nie wybieram niestety.

    OdpowiedzUsuń
  3. Obecne warunki nie pozwalają na odwiedzanie stoisk targowych. Ale miejmy nadzieje, że już niebawem się pojawię w moim mieście na targach.

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger