08:51

08:51

TAG: Twoje Blogowe Sekrety

 TAG podpatrzony u MaDo za granica
1. Ile czasu prowadzisz bloga i jak często publikujesz posty?

Prowadzę bloga od kwietnia 2012 r., publikuję posty tak często jak często mogę- a jak często to widać tu w kolumnie po prawej :) Przyznaję, że - nieco rzadziej - ale pisałam i publikowałam posty nawet kiedy w życiu pozablogowym byłam zajęta wieloma rzeczami -  w tym również i przykrymi. Prowadzenie tego bloga - jakkolwiek patetycznie by to nie zabrzmiało-  stało się widocznie częścią mojego życia i moją potrzebą.
2. Ile razy dziennie zaglądasz na bloga i czy robisz to w pierwszej kolejności?

Zazwyczaj, w tzw. normalny dzień - niezliczoną ilość razy, czasem w pierwszej kolejności, a czasem dopiero w... drugiej :)3. Czy Twoja rodzina i znajomi wiedzą o tym, że prowadzisz bloga?

Wie rodzina oraz znajomi - oprócz znajomych z pracy (z wyjątkiem dwóch osób).4. Posty jakiego typu interesują Cię najbardziej u innych blogerek?

Dotyczące kosmetyków, dbania o urodę, podróży, życia codziennego...


5. Czy zazdrościsz czasem blogerkom?
Czasem tak... Ale zawsze doceniam i podziwiam to co robią, chwalę gdy mi się podoba, inspiruję się, motywuję do własnego rozwoju.
Poza tym mój blog to moje hobby, w życiu pozblogowym od zawsze zajmuję się innymi rzeczami, mam też inne zainteresowania i biorąc to wszystko pod uwagę jestem zadowolona z funkcjonowania mojego bloga.


 
6. Czy zdarzyło Ci się kupić jakiś kosmetyk tylko po to, by móc go zrecenzować na swoim blogu?
Tak. Ale były to kosmetyki nie droższe niż 30 zeta.
7. Czy pod wpływem blogów urodowych kupujesz więcej kosmetyków, a co za tym idzie, wydajesz więcej pieniędzy?
Tak. Na pewno. Czytając blogi zachęcam się do niektórych kosmetyków, albo po prostu zaciekawiam. Granica jest dla mnie cena, bo raczej nie zachęcę się i nie zaciekawię do kosmetyku za 200 zeta....


8. Co blogowanie zmieniło w Twoim życiu?
Blogowanie jest moim hobby, zupełną odskocznią od wykonywanego zawodu, posiadanego wykształcenia itp. Poprawia mi nastój, samopoczucie, obniża ciśnienie ( bo miewam za wysokie- nie to, że mnie usypia i nudzi :), komentarze i reakcje Czytelników zawsze mnie cieszą, inspirują  i motywują, tak samo jak czytanie innych blogów.
Dzięki temu blogowi poznałam kilka sympatycznych i interesujących osób - i w większości są to osoby, które nie blogują, i nie zajmują się tematyką urodową... ale robią naprawdę fantastyczne rzeczy.
Jest jeszcze jedna rzecz- nie wiem, czy Wy też tak macie? - jak czytam niektóre blogi to poza tym, że wiadomo czytam tekst, oglądam zdjęcia, myślę sobie o tym co widzę, czerpie informacje z wpisów itp., itd.,- to czuję po prostu sympatię do ich autorek, i myślę sobie " tę sympatyczną babeczkę, to bym z chęcią spotkała w realu" - no wiecie, ja jako cała osoba, ze swoim imieniem, nie tylko i głównie nazwą bloga no i vice versa. W jednym przypadku jestem umówiona na kawę jak będę w okolicach, i jeszcze w kilku przypadkach też chętnie bym się na takową kawę umówiła :)
9. Skąd czerpiesz pomysły na nowe posty?
Ze wszystkiego dookoła.10. Czy miałaś kiedyś kryzys w prowadzeniu bloga, tak że chciałaś go usunąć?
Nie.11. Co najbardziej denerwuje Cię w blogach innych dziewczyn?
Posty na odwal, ot żeby coś opublikować, nie podpisywanie zdjęć ściągniętych z Internetu, a w przypadku inspiracji innymi blogami i postami nie przyznawanie się do tego i nie podawanie linków do takowych blogów. Kopiuj wklej z innych miejsc bez podpisów już w ogóle nie mieści mi się w głowie bo to zwykła kradzież własności intelektualnej i naruszanie praw autorskich. Brak podania cytowanych źródeł (również w przypadku zdjęć) jest jak pisanie pracy naukowej bez przypisów - plagiatem. Niestety Internet nie sprzyja ochronie praw autorskich a prawo nie nadąża za nowymi technologiami...

5 komentarzy:

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger