16:19

16:19

Mydło różane Barwa - recenzja

Jeden z moich spa zakupów  (Patrz: http://umalujsie.blogspot.com/2013/07/woda-i-mydo-najlepsze-bielido-czyli.html)
czyli mydło różane marki Barwa:Mydło to jest jednym z wyrazów powrotu do mydła w kostce, teraz już jako mody, a nie przymusu kiedy było jedyną dostępną na rynku  formą mydła. Po nowościach (dziś już mocno zasiedziałych na rynku) takich jak mydło w płynie, "mydło bez mydła" itp.  wracamy do dawnej zwykłej kostki, i teraz mamy odkryć jej niezwykłość, naturalność, ekologiczność i tradycyjność zarazem. (Ja natomiast nigdy nie rozstałam się ze zwykłym mydłem w kostce).
Mydło, o którym mowa jest przedmiotem dość intensywnej kampanii reklamowej


"24 kwietnia 2013 roku firma BARWA zaprosiła dziennikarzy z prasy kobiecej oraz lifestylowej na śniadanie prasowe do restauracji Belvedere. Hasłem przewodnim spotkania było „Odkryj wszystko to, co można zatopić w prostej kostce mydła”. Zaproszeni goście mogli usłyszeć o historii mydła różanego Barwy Harmonii Rose, która sięga aż 1949 roku, jego wyjątkowym składzie, właściwościach oraz metodzie produkcji.  W drugiej części spotkania ochotnicy mogli wykonać własne mydła w wybranym kształcie, kolorze i zapachu".
 http://www.barwa.com.pl/pl/aktualnosci/sniadanie-prasowe-z-mydlem-rozanym-barwy-harmonii-rose.

" Powrót do tradycji to jeden krok do przodu  - renesans  mydeł  w kostce to nie tylko trend!
Przewagą klasycznych mydeł w kostkach nad mydłami w płynie i żelami pod prysznic zdecydowanie  jest ich  naturalny i prosty skład. Receptury zawierają małą ilość składników, co jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku pielęgnacji skóry wrażliwej. Opierają się o bazę - najlepiej - naturalną, roślinną  i odpowiednio dobrane substancje aktywne, które decydują o  właściwościach mydła. W kostkach z łatwością zatopić można olejki, ekstrakty czy witaminy. Dodawanie składników aktywnych do mydeł w płynie i żeli wymaga często łączenia ich z chemicznymi substancjami, ułatwiającymi wprowadzenie składnika do żelu. Mydło w kostce ma wyższe pH, dzięki czemu nie wymaga stosowania konserwantów ani innych substancji pełniących funkcję konserwującą – mówiąc wprost mydło w kostce  broni się samo i praktycznie nie ulega nadkażeniom mikrobiologicznym.
Co więcej mydła w kostkach bardzo wpisują się w ekologiczny nurt – są bezpieczne dla środowiska i łatwo ulegają biodegradacji. "

 http://www.glamour.pl/barwa--renesans-mydel-kostce-273/zdjecie/1195#gallery

Chcąc opisać owo mydło posłużę się (niestety tylko w małej części - wstępnej ocenie organoleptycznej - ze względu na mocno ograniczone narzędzia do wykonania badań) publikacją 
TOWAROZNAWSTWO PRZEMYSŁOWE, Towaroznawstwo produktów chemicznych,  Pomocnicze materiały dydaktyczne, wersja elektroniczna. Kraków, 2004 - 2011. 
 http://vitoltd.ovh.org/tppch/

"Wstępna ocena organoleptyczna mydeł"
  http://vitoltd.ovh.org/tppch/index.php?go=mydla_ocena_organoleptyczna

"Rodzaje badań
  • sprawdzanie wyglądu mydła,
  • sprawdzanie jednorodności masy kawałka mydła,
  • sprawdzanie zapachu mydła,
  • sprawdzanie barwy mydła.

Sprawdzanie wyglądu mydła
Należy wykonać przez oględziny nieuzbrojonym okiem.

Należy sprawdzać: kształt, obecność plam, zanieczyszczeń, uszkodzeń mechanicznych - deformacje powierzchni i pęknięcia kawałka mydła. "
Mydło jest kostką o wadze 200g.
Plamy, zanieczyszczenia, uszkodzenia mechaniczne -  deformacje powierzchni i pęknięcia- nie występują.


"Sprawdzanie jednorodności masy kawałka mydła
W celu sprawdzenia jednorodności masy kawałka mydła, należy go przeciąć drutem lub nożem, a następnie ocenić przez oględziny przekrój mydła.(...)."
Masa mydła jest jednorodna.

"Sprawdzanie zapachu mydła
Należy wykonać za pomocą zmysłu węchu." 
Mydło pachnie różą.

"Sprawdzanie barwy mydła
Należy wykonać wzrokowo przez porównanie powierzchni oraz przekroju mydła z wzorcem"
 Mydło ma barwę różową. Wzorcem nie dysponuję.

Norma dotycząca mydła to norma  PN-76/C-04804.
Życzę powodzenia każdemu, kto zechce znaleźć ją w Internecie. Mydło jest twarde, pieni się dość słabo, nie zauważyłam by wykazywało jakieś zwiększone działanie pielęgnacyjne, wprost przeciwnie, więszość mydeł toaletowych, których używam, i które kosztują ok 2, 50 zł radzi sobie z tym znacznie lepiej niż to mydło, które kosztuje 8 zł, a więc 4 zł za 100 g. 
200 gramowa kostka jest trudna do używania - duża, ciężka, i kanciasta.
Mi z tego mydła najbardziej podoba się różany zapach i opakowanie. O opakowaniach mydeł pisałam już wcześniej (http://umalujsie.blogspot.com/2013/07/woda-i-mydo-najlepsze-bielido-czyli.html).
Ogólnie: kampania reklamowa tego produktu jest lepsza niż on sam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger