17:59

17:59

METODA ZERO KONTAKTU - METODA NA NARCYZA.Zero kontaktów to metoda (ilościowa! :) kontaktów z osobami narcystycznymi, toksycznymi, wampirami emocjonalnymi,  byłymi, którzy kopnęli nas w d_p_ i innymi szkodnikami.


Zatem dla pełnej jasności najpierw uściślijmy i powtórzmy sobie czym jest zero w znaczeniu, w jakim będziemy się tu posługiwać tym rzeczownikiem, a skorzystamy przy tym ze słownika wyrazów bliskoznacznych

zero - brak czegoś,  ani kawałka, ani na lekarstwo, ani trochę, figa z makiem, guzik, guzik z pętelką, nic, nic a nic, nici z  czegoś, pstro, wcale, zupełnie nic, nul, null.


Jest to więc całkowity brak kontaktów z w/w osobą. 

I żadna, żadna, żadna okazja nie może być wymówką dla odnowienia takiego kontaktu! 

A jeśli narcyz sam zacznie nas zaczepiać - pod żadnym, żadnym, żadnym pozorem nie możemy na owe zaczepki odpowiadać!

Zero kontaktu, zero reakcji.

ZERO!!! (patrz wyżej)

A ponieważ dziś dostępna jest mnogość takowych kontaktów oznacza to zablokowanie nie tylko fizycznego dostępu takiego osobnika/osobniczki do nas, ale również odcięcie wszelkich innych kanałów, jakimi może on/ona do nas dotrzeć: telefonicznego i w social mediach. 


Wady tej metody (jedna - podstawowa i w ogóle wykluczająca taką metodę postępowania - to zła informacja, ale nie dla wszystkich - to dobra informacja):

- niekiedy nie ma możliwości całkowitego zerwania kontaktu z taką osobą (jeśli np. mamy z nią dzieci) lub ta możliwość nie jest dostępna od razu (jeśli np. mamy z taką osobą interesy, małżeństwo itp.)


Zalety tej metody (jedna - całkowicie wystarczająca):   

- jest skuteczna.

Poza tym daje oddech od kontaktów z narcyzem i całej tej dramy.


Pułapki tej metody (wbrew pozorom  - liczne!):

- sami blokujemy, to sami możemy odblokować, kusi nas to, wreszcie narcyz kiedy znudzi się okresowo innymi lub będzie miał 15 minut przestoju w samotności - i tak będzie próbował jakoś się do nas dobić.

Poza tym wg mnie ta metoda wspiera działanie pod wpływem emocji, chaotyczne i nieprzemyślane - możemy raz dwa zablokować i tak samo odblokować, a wielkim minusem social mediów jest to, że ktoś ogarnie, że go zablokowaliśmy, potem może zauważyć, że już nie jest zablokowany lub co najgorsze - możemy znowu np. zaprosić go do znajomych, czyli sami się prosić.  

A w blokowaniach, odblokowywaniach, odcinaniach się, powrotach, zrywaniach itp. jest wiele emocji - i tych właśnie narcyz od nas potrzebuje - nieistotne pozytywnych czy negatywnych. Najlepiej - jak najsilniejszych.

Tymczasem rada po prostu zablokuj brzmi tak, jakby dotyczyła blokady spamu telefonów chcących nam sprzedać jakieś garnki, a posłuchanie jej było równie beznamiętne, łatwe do wykonania i do wytrwania jakby dotyczyło owego spamu!

Zapiszmy grubym drukiem: taka metoda może wprost kusić narcyza, by złamać nasz niemy sprzeciw - a nas nie może już to obchodzić. 

Nie ma być też zemstą na narcyzie.


Zobacz także:

ZEMSTA NA NARCYZIE


Nie mamy się mścić, nie mamy kusić.

Dlatego musimy być szczerzy sami ze sobą o co tak naprawdę nam chodzi i na czym nam zależy. Bo jeśli na czymkolwiek poza radykalnym i stałym odcięciem się od narcyza - polegniemy. Wpadniemy we własne sidła.


Nie chodzi tu bowiem o narcyza, a o nas - zero kontaktu ma nas chronić, nam pomagać i przywracać nam spokój.


Osobiście uważam, że jeśli ta metoda jest dla nas w ogóle dostępna to jest bardzo dobra i będzie skuteczna - jeśli tylko nie wpadniemy w w/w pułapki, a o nich jakoś nie za bardzo się wspomina. CDN.

1 komentarz:

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger