11:51

11:51

ARANŻACJA WNĘTRZA, WYKAŃCZANIE MIESZKANIA - CO ZAMIAST ZWYKŁEJ, BIAŁEJ ŚCIANY


W prostocie siła, ale czasem i nuda - mam tu na myśli gołe, białe ściany.

Im jest ich więcej tym bardziej "przydałoby się coś z tym zrobić", i tym większe możliwości urozmaicenia i powierzchnie ścian do tego, żeby nie żałować sobie przeróżnych pomysłów. Mniejszy metraż to automatycznie mniej powierzchni dla popisu naszej (lub architekta wnętrz) fantazji. Ale zawsze da się coś zrobić.

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, jak i tym, że dysponujemy określoną ilością powierzchni oraz takimiż środkami.


Zasady są takie, że kolorowe jest ciekawsze od białego, a wypukłe (czyli trójwymiarowe, faktura) jest ciekawsze od płaskiego.

Nie musimy robić całego wnętrza, na wszystkich ścianach, od podłogi do sufitu w tym samym materiale, można również łączyć w jednym pomieszczeniu kilka rozwiązań.

Do tego dzisiaj dysponujemy nie tylko danym materiałem, ale i płytkami/panelami, oraz imitacjami i tak np. gips może imitować cegłę lub kamień, a beton może wyglądać jak kamień, cegła lub drewno...

Czym możemy urozmaicić wystrój wnętrz i nadać im charakteru?


Co można zaproponować oprócz gołych, białych ścian?


Oczywiście ściany kolorowe

W sensie - pomalowane farbą. Jest ciekawiej, jest kolorowiej.

Ale nadal - płasko i dosyć zimno.


Tapety

Do wyboru, do koloru. 

Ale nadal - mimo tego, iż są tapety w rodzaju 3D - płasko.


Beton

Jest trójwymiar, jest morze możliwości aranżacji. Jest też nowocześnie, surowo, i zimno - beton ma swoją kolorystykę, i cała ona  pozostaje w chłodnych odcieniach, o które właśnie chodzi zwolennikom betonu.


Kamień

Daje wiele możliwości aranżacji.

Jest trójwymiarowo, jest ciekawie, coś się dzieje.  Może być nowocześnie, może być jak u Flinstonów - gdyż już oni dysponowali tym materiałem, bo jest naturalny :) 


Drewno

Co tu dużo mówić. Każdy widział góralską chatę lub coś na nią robionego. Wszystko w drewnie wg mnie jest przesadą w miejscu innym niż drewniana chata lub knajpa stylizowana na góralską karczmę. A miniona moda lat 90-tych na boazerię jest jak dla mnie to szczęśliwie, że miniona. Drewno ma wielu wielbicieli co nie dziwi bo daje wiele możliwości i ociepla wnętrza czyniąc je przytulnymi, co jednak niekoniecznie musi przypominać skansen.


Cegły

Cegły są oczywiście trójwymiarowe, urozmaicają wystrój i nawet, jeśli za ich pomocą nie wprowadza się nowego koloru, to wprowadza się fakturę /kolejną fakturę. Oczywiście im cieplejszy ich kolor, tym cieplejsze uzyskamy wnętrze. W dzisiejszych czasach nie musi to już być prawdziwa cegła, a może np.  cegiełka gipsowa na ścianę , co ułatwia jej kładzenie jednocześnie obniżając koszty.

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe pomysły na aranżację ściany

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne i ciekawe pomysły, nam z M. marzy się "zielona" sciana w jadalni, taka wypełniona roślinnością lub ziołami i do tego mały neonik żeby ozdabiał ale i doswietlał rosliny, robimy to juz 3 miesiace i pewnie jeszcze z rok będzie :P

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger