21:48

21:48

GRUNT TO MIEĆ SYSTEM!W pracy równie ważne jak jej wykonanie jest planowanie. Tzw. prace koncepcyjne nieraz mogą trwać dłużej niż sam wykon zadania. Chaotyczne podejście do pracy, a także do przechowywania rzeczy (co stanowi element niejednej pracy) powoduje nerwy, stres, marnowanie czasu, pomyłki no i po prostu straty.

Ja dla własnego domowego użytku mam opracowany system, kiedyś pisałam o jego elementach, jest on intuicyjny, prosty i skuteczny, a skutkuje tym, że nigdy nie zastanawiam się gdzie coś może być, bo wiem, gdzie ma być więc jest, no i nic nam w domu nie ginie. Może kiedyś jeszcze o tym napiszę. Ale jest to temat z zakresu utrzymywania ładu i porządku w domu. Mała, prywatna skala. Malutka. Maluśka, malusieńka, maciupeńka, mini, mikro, nano i nie wymagająca oprogramowania i sztucznej inteligencji. Moja wystarczy :) 

Kiedy natomiast potrzebne jest zarządzanie magazynami do gry wchodzą systemy logistyczne.

WMS (Magazynowy system informatyczny - Warehouse Management System) to program do zarządzania ruchem produktów w magazynach. Służy koordynowaniu prac magazynowych. Jest to bardzo wyspecjalizowany system, którego zadaniem jest  usprawnianie wszystkich procesów, które zachodzą w magazynach. Ma duże znaczenie przede wszystkim dla operatorów (usługodawców) logistycznych, obsługujących w swoich magazynach i terminalach codziennie dużą liczbę zróżnicowanych przesyłek, pochodzących od wielu nadawców i kierowanych do wielu odbiorców.

Brzmi znajomo? Myślę, że każdy z nas, przypadkowa osoba z ulicy  z miejsca potrafi wymienić kilka marek, haseł, branży kojarzących się z tą już wielką, i wciąż rozwijającą się gałęzią usług.

Bardzo ważnym zadaniem realizowanym w ramach systemów WMS jest lokalizacja towarów w magazynie oraz kontrola przebiegu obrotu magazynowego. System dostarcza informacji dotyczących stanu magazynowego według wielu różnych kryteriów oraz umożliwia lokalizację każdej partii towaru i każdej pojedynczej przesyłki. 

Za pomocą systemu WMS możliwa jest również kontrola przyjmowanego do magazynu towaru, np. pod kątem zgodności dostawy z dokonanym wcześniej zamówieniem. Systemy WMS sprawdzają się w centrach logistycznych, gdzie  w jednym czasie następuje przyjęcie towaru i wysyłka, a skoordynowanie ruchu towarów wymaga automatyzacji i możliwości  jego skontrolowania w każdym momencie – bez konieczności przeliczania partii towarów na regałach magazynowych. Bardzo ograniczają ryzyko wystąpienia tzw. błędu ludzkiego bo wyobraźcie sobie ogarnianie tego wszystkiego i przeliczanie na tzw. piechotę, bez wsparcia systemu i jego oprogramowania. System WMS można ponadto odpowiednio zintegrować z innymi systemami wykorzystywanymi przez przedsiębiorstwa w sferze logistyki.

Słowem WMS jest takim mózgiem magazynu. Sztuczna inteligencja wyręcza w nim człowieka i na dodatek nie popełnia jego błędów. Pomaga w śledzeniu procesów i powiadomieniach o istotnych zdarzeniach, priorytetyzacji zadań, organizacji składowania i kompletacji oraz komunikacji z innymi systemami. Odpowiada też na rosnące zapotrzebowanie na automatyzację pracy. Steruje wszystkimi  czynnościami magazynu i sprawuje nad nimi kontrolę, wspiera podejmowanie decyzji i w efekcie chroni przed stratami.Więcej o tym możecie przeczytać na:  

https://www.consafelogistics.com/pl/rozwiazania/wms/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger