18:01

18:01

PLASTIK: STOP! PAKUJ SIĘ W... PAPIER: PROSTO, ELEGANCKO I EKOLOGICZNIE.

Stało się jasne, iż zalewa nas plastik, co tam zalewa: badania mówią, iż każdy z nas przez jeden rok wdycha ilość plastiku, która jest potrzebna do wytworzenia karty kredytowej! Przeciwdziałać temu można m.in. dzięki zmasowanym działaniom obejmującym szereg naprawdę podstawowych spraw, takich jak pakowanie towarów w sklepach.
Obecnie standardem stają się torby i torebki papierowe. Są one ekologiczne, a więc już na wstępie kojarzą się dobrze, z dbaniem o środowisko, do tego są bardziej eleganckie niż reklamówka - nieodłączny atrybut w ręku Janusza w białych skarpetach i klapkach. Torba papierowa jest opakowaniem nie tylko bardziej przyjaznym środowisku, ale i eleganckim. Papier jest materiałem naturalnym, i przez to o wiele bardziej szlachetnym niż plastik - nie na darmo czasem używamy tego ostatniego słowa jako synonimu tandety, co nie zdarza się nigdy w przypadku wynalazku starożytnych Chińczyków.  Takie ekologiczne torby posiadają całkiem dobrą wytrzymałość, a jednocześnie błyskawicznie się rozkładają w momencie ich porzucenia. Z dobrym odbiorem spotykają się nawet torby z szarego papieru - co mnie osobiście nie dziwi, gdyż ja od lat jestem miłośniczką właśnie szarego papieru... Zwracam uwagę, że obecnie wiele towarów różnego rodzaju ma proste, papierowe pudełeczka lub etykiety własnie z papieru szarego.
Torby papierowe można wyróżnić decydując się na eko torby z nadrukiem.
Wspomniana możliwość nadruku czyni z nich materiał promocyjny.
Nie sądź towaru po wyglądzie opakowaniu? Cukierka po papierku? Słusznie. Czyż jednak naturalną rzeczą nie jest, iż wartościowy towar wysokiej jakości jest również zapakowany w gustowne opakowanie dobrej jakości, a więc nasz smaczny cukierek zachęca do kupna i spożycia już na etapie znajdowania się w owym papierku?
Oferując towary lub usługi warto szczegółowo zadbać o wszystko, co będzie trafiać do rąk odbiorców - pójdzie w świat i będzie świadczyło o nas. Odpowiednie opakowanie odgrywa ogromną rolę w budowie profesjonalnego wizerunku  - bo czyż słowa "wizerunek""wygląd" nie są bliskoznaczne, a opakowanie bezsprzecznie nie odnosi się do wyglądu?  Odbiór toreb papierowych jest jednoznacznie pozytywny,  nawet jeśli znamionuje je pewna oszczędność formy – i to właśnie może okazać się atutem, symbolizować troskę o środowisko, elegancję i prostotę w dzisiejszych czasach przesytu i klęski nadmiaru


1 komentarz:

  1. Ja juz od wielu lat nosze swoja torbe na zakupy, a jesli zapomne to siegam po papierowe ;)

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger