12:53

12:53

POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH I CO Z TEGO WYNIKA DLA NAS

Dzisiaj słów parę o kwestii, jaką jest  pozycjonowanie stron internetowych.Pozycjonowanie strony to ogólnie rzec ujmując działania zmierzające do osiągnięcia przez daną stronę jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych, co ma służyć rzec jasna zwiększaniu widoczności witryny internetowej - każdy chciałby być na jak najwyższej pozycji wyskakującej w Google po wpisaniu danej frazy! Gwarantuje to dotarcie do jak największej liczby użytkowników, a to znowuż może zapewnić nam sukces, popularność, no i możliwość przełożenia tych wyników i ruchu na stronie na zarobki, czyli monetyzację. Pewność sukcesu i zarobków ma jedynie 5 pierwszych stron internetowych, wyświetlających się pod danymi słowami kluczowymi. Przyznacie, że to strasznieeee mało..!

Sama jeśli nie szukam czegoś na lokalnym rynku i nie pytam o namiary osobiście koleżanek w pracy, no to pytam Google i rzeczywiście, nawet nie zawracam sobie głowy przechodzeniem na drugą stronę wyników wyszukiwania. Co tam drugą stronę, zazwyczaj zatrzymuję się na pierwszym, góra trzecim wyniku i z niego korzystam - i jestem z tego później zadowolona.
Co można zrobić?Samodzielnie

Zadbać o:

- linki wewnętrzne, 
- dobre opisanie elementów strony, np. tytułu strony lub treści alternatywnej dla grafiki 
 - czytelne opisywanie odnośników (zamianę „tutaj” albo „kliknij” na słowa opisujące zawartość strony, do której prowadzą) 
- stosowanie czytelnych, prostych, przyjaznych adresów, tak żeby już w adresie pojawiały się dane słowa, a nie elemeledudki/coś tam/bez sensu/pl
- wyróżnianie (np. pogrubienie, podkreślenie) ważniejszych słów, stosowanie nagłówków,
- stosowanie słów kluczowych - należy zdecydować, jakie jest nasze słowo kluczowe do danego wpisu, i powtórzyć je w nim kilka razy jednakże należy optymalizować treści, co znaczy, że mają być one łatwe do czytania i przyswojenia przez czytelnika, a nie  najeżone słowem kluczowym i przez to strawne tylko dla robotów Google,
- dobrą wersję mobilną  naszej strony


Cała reszta "czarnej magii" to sprawy, jakimi zajmą się profesjonalne firmy.
Taka firma przeprowadza wcześniej audyt, i określa, które elementy witryny wymagają poprawy. Zmiany mogą dotyczyć szybkości witryny, Webmaster będzie musiał  też ogarnąć wiele innych kwestii m. in. objętość kodu strony, grafiki, połączenia i inne sprawy, na których znają się specjaliści. 
Osiągnięta raz pozycja w wyszukiwarkach nie jest rzeczą stałą -  zmiany w wynikach wyszukiwania zachodzą cały czas, pozycja strony w wynikach wyszukiwania może zmieniać się codziennie. Wynika to z tego, że Google wprowadza zmiany w swoim algorytmie, a i konkurencja nie zasypia gruszek w popiele. Nie istnieje zatem jeden uniwersalny przepis na osiągnięcie najwyższych pozycji. Dlatego też pozycjonowanie strony oparte jest na testach, wiedzy oraz obserwacjach, nie jest to ani sprawa jednorazowa, ani  dla laików.
Co jak wiadomo kosztuje, jednakże nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem, by ktoś nie znając się na swojej robocie osiągnął sukces, czasy ludzi renesansu też już minęły, więc nie wydaje mi się, by ktoś prowadząc, bo ja wiem, sklep z częściami hydraulicznymi, kancelarię adwokacką czy bloga kulinarnego miał i czas i wiedzę, by profesjonalnie samemu pozycjonować swoją witrynę...


.

3 komentarze:

  1. Bardzo wazny i obszerny temat, ja czasem nadal uwazam ze nic nie rozumiem z tym pozycjonowaniem stron ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przydatne wiadomości. Niestety nie mogę pozwolić sobie na powierzenie tego firmie...

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger