16:57

16:57

POURLOPOWO: CHORWACJA, RIWIERA MAKARSKA - GRADAC. FOTORELACJA

Przy temperaturze 46 stopni na moim tarasie wakacje 2019 nieubłaganie odchodzą do historii.

Dziś zapraszam Was na kolejny z moich pourlopowych wpisów o Chorwacji, tym razem będzie to fotorelacja z miejscowości Gradac na Riwerze Makarskiej.Gradac znajduje się na południu, już pod sam koniec Riwiery.

Wśród turystów jest tam dużo mniej Polaków niż na północnym początku Makarskiej - chociażby w Breli, gdzie byliśmy rok temu, ale i tak więcej niż na wyspach, a już szczególnie na Wyspie Vis.

Można tu spotkać - jak wszędzie - Niemców, ale także Czechów, natomiast najwięcej samochodów ma rejestracje Bośni i Hercegowiny oraz Serbii. Jest to dobre miejsce na bazę do wypadu na wycieczkę do Dubrownika lub Bośni i Hercegowiny (to samochodem bądź organizowaną na miejscu, bo połączenia autobusowe mega słabe). 

Gradac to typowe miasto Makarskiej, na górze trasa, na dole wybrzeżem można przejść z jednej miejscowości do drugiej. 

Poniższe zdjęcia bez ludzi zawdzięczacie temu, iż przeważają w nich zachody słońca nad taflą morza, bo ogólnie jest to miejscowość tłoczna, pełna turystów - na mieście, na plażach, pełna knajp i hałasu...

Poniżej, jak to zostało już powiedziane, dużo moich ukochanych  zachodów słońca, oczywiście lazury i turkusy, w tle Wyspa Hvar oraz Półwysep Peljasac (gdzie ma swój dom Robert Makłowicz, i nie dziwię mu się). 

Widok z naszego tarasu...

i z... łazienki...Oprócz morza w dole w górę od trasy są... góry:3 komentarze:

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger