08:22

08:22

ARABSKIE PERFUMY W OLEJKU ORIENTICA VIOLET OUD
Kto bywa tu dłużej i częściej ten wie, że od dawna lubię perfumy arabskie.

Wszystkie one maja tę cechę wspólną, że nigdy nie zawierają alkoholu. Najczęściej są też w postaci olejku. Co to oznacza? Że są intensywne, trwałe, wydajne,  nie niszczą biżuterii i można je używać na włosy. 
Perfumy orientalne są charakterystyczne, najczęściej dużo słodsze, cięższe, kwiatowe i kadzidlane, niż "nasze" zapachy. Jednakże przekrój zapachów jest tu wielki. Są to zapachy męskie, damskie oraz - "u nas" wciąż bardzo nieliczne - zapachy unisex.

Dzisiaj chcę Wam przedstawić perfumy arabskie w olejku VIOLET OUD marki ORIENTICA pochodzące ze sklepu z perfumami ( i innymi orientalnymi cudami) ottomania.pl

Są to perfumy kobiece w roll-on, o pojemności 6 ml.

Muszę powiedzieć, że byłam bardzo ciekawa tego zapachu, bowiem jak już zostało to powiedziane wyżej orientalne perfumy mają szeroki wachlarz zapachów, od świeżych przez kwiatowe, korzenne, aż po ciężkie kadzidło.

Otworzyłam uroczy flakonik powleczony opakowaniem w kolorze lawendowym (swoją drogą poręczna sprawa do torebki, a gumowe opakowanie zapobiega wyślizgiwaniu się buteleczki z ręki) i....
jestem zachwycona.
Słodki, otulający, ale jednocześnie nie duszący, nie przytłaczający, zapach.
Otwierają go nuty owocowe: cytrusy, gruszka, brzoskwinia. Następnie nuta serca: zapach cukierków (aaaaa, piękny!) , heliotrop, drzewo sandałowe, a wszystko to w bazie nut drzewnych, piżma i wanilii.
Poezja. 
Słodki, kobiecy, otulający zapach przywołujący na myśl magię Orientu.
Jednocześnie może spodobać się osobom bardziej zachowawczym, nie mającym jeszcze do czynienia ze specyfiką perfum arabskich. Dobra propozycja na początek znajomości z nimi!
Zapach jest ciepły, ale nie z kategorii zapachów ciężkich, przytłaczających, duszących, mdlących czy kadzidlanych.
Wg mnie nadaje się na każdą porę roku z wyjątkiem upalnego lata, i dla każdego kto lubi perfumy słodkie, ciepłe, owocowe, kwiatowe, z delikatną orientalną nutą.
4 komentarze:

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger