08:20

08:20

TAG: KOCHAM JESIEŃ. Jesień w zdjęciach.

Dla M.


Dużo zdjęć... 

TAG podpatrzony u Mado za granica

U mnie będzie podzielony na dwa posty: dzisiejszy czyli głównie zdjęcia, i kolejny, czyli więcej tekstu, bo w jednym nie zmieszczę tego wszystkiego razem :)
TAG: KOCHAM JESIEŃ :)
TAK: KOCHAM JESIEŃ. 
TAK! KOCHAM JESIEŃ! 
TAK KOCHAM JESIEŃ..!

Całą paletę głownie ciepłych, jesiennych barw. Kolor jesiennego słońca. Długie cienie. Grę światła i cienia. Babie lato. Jesienne zachody słońca. Jesienne pełnie księżyca. (Te dwa ostatnie uwielbiam całorocznie, w każdym sezonie). Chyba nigdy nie znudzę się i nie przestanę zachwycać zachodami słońca, lasem, i jesienią...
Jesień - złota polska- to dla mnie najwspanialsza z pór roku, nie ma w sobie bezrefleksyjnego hurraoptymizmu,  oszałamiających zapachów wiosny i jej krzyczącej zieleni,  ale ma w sobie ciepło i bogactwo barw, dojrzałość i obfitość owoców, spokój i wytchnienie po lecie. Nieco nostalgii, ale i wspaniałe poczucie pełni, tak jak wiosenny kwiat owocowego drzewa jesienią znajduje pełnię w jego owocu.

A  jeśli teraz myślicie, że chrzanię jak potłuczona/ wpadłam, ba, utonęłam w  w poetyckim nastroju, to nie dziwcie się , wszak - nie sposób zaprzeczyć, wystarczy zerknąć na tytuł posta - to przecież tag o miłości do jesieni.

A oto podkład muzyczny, który mi w tej chwili towarzyszy, piękna piosenka utrzymana w nastroju jesiennym:Zdjęcia - oprócz pierwszego, które jest z roku 1985 lub 1986 (stawiam na '85 czyli pięciolatki). Wszystkie kolejne są z roku 2013 (Górny Śląsk) lub 2014 (reszta zdjęć). Zdjęcia z Górnego Śląska są z połowy października, a cała reszta była robiona od połowy września do 11 listopada - więc możecie sobie przypomnieć jak piękna i długa była zeszłoroczna złota polska jesień. (Czekam na taką i w tym sezonie, bo jak na razie to za oknem szara plucha).
Zdjęcia

Najpierw  - sentymenty cd. - zdjęcie, jedyne z poniższych, którego nie zrobiłam ja, na którym możecie zobaczyć mój naturalny (o ile jeszcze się zupełnie nie zmienił przez lata no i przez lata farbowania na różne kolory od miedzi po blond przez czarny) kolor włosów, który tłumaczy chyba moją pierwszą rolę, w jakiej zostałam obsadzona, czyli Panią Jesień. Muszę powiedzieć, że pasowała mi ta rola :) Zdjęcie, jak możecie zauważyć, jest zimowe, karnawałowo- mikołajowe.. :)

GÓRNY ŚLĄSK 
październik 2013

KATOWICEPrzed Pomnikiem Powstań Śląskich
Superjednostka

Załęże PSZCZYNA


A Pszczynę  - którą miałam okazję jak dotąd widzieć latem, jesienią i zimą i zawsze nieodmiennie urzekała mnie swoim pięknem - w scenerii zimowej możecie zobaczyć w poście 
Zdjęciowo: Górny Śląsk zimą 2015 <KLIK>
NIKISZOWIEC


wrzesień- listopad 2014


Tutejsza rzeka i jej okolice
..
.

Jesienna pełnia księżyca

Jesień w lesie

Więcej moich zdjęć perfum w jesiennym lesie w poście  
Ciepłe i słodkie perfumy na jesień w moim obiektywie <KLIK>
Jesienne leśne zdjęcia inspirowane "Alicją w Krainie Czarów" możecie zobaczyć w poście
Inspiracja "Alicją w Krainie Czarów"... ( zdjęciowo :) <KLIK>


Jesień na poluJesień tu zaraz obok...
w tym ćwiczenia porównawcze czyli znajdź różnice:

Jesienne widoki z okna

Jesienna droga do pracy
A kiedy już niestety minie - i miejmy nadzieję, że w tym sezonie taka w ogóle będzie, i to jak najdłużej - złota polska jesień i przyjdą szarugi jesienne polecam posta 

Zrób sobie: antidotum na listopad. Małe zmysłowe przyjemności na szarugi jesienne <KLIK>

9 komentarzy:

 1. Jesień uwielbiam! i co roku cieszę się na jej nadejście. Na Twoich zdjęciach widzę znajome widoki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tęskno mi już do tych widoków, a ostatnio widziałam je w styczniu... A tamte rejony są fotogeniczne o każdej porze roku... tęsknię już za Katowicami... :) Późno zaczęłam poznawać te wcześniej zupełnie mi nieznane i obce rejony, bo po moich 31 urodzinach, ale tamte okolice podbiły me serce, osoby urodzonej i wychowanej i mieszkającej zawsze na Mazowszu :)

   Usuń
 2. Tu na razie deszczowo i też jeszcze zielono. Ale myślę, że za jakiś tydzień jesień ruszy z kopyta :) Oby była złota. Druga część na pewno będzie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia. Też kocham jesień...w końcu miesiąc urodzenia listopad do czegoś zobowiązuje ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :-) Lubisz jesień jak ja, z tego co pamiętam lubisz tez wodę, urodzilas się w listopadzie. .. jeszcze mi powiedz, że jesteś zodiakalnym skorpionem. .? :-)

   Usuń
 4. A no pewnie, że jestem skorpionicą :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Tak właśnie sobie pomyślałam... :) to jesteśmy obie znaki wodne, skorupiaki, stawonogi, tylko, że ja ten letni :)

   Usuń
 5. Jakie świetne zdjęcia! Pszczyna to piękne miasteczko, chciałabym je zobaczyć jesienią!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Pszczyna to chyba jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widziałam... ma w sobie COŚ ... co widać już po drodze do niej w lasach, w pozostałościach po tej dawnej Puszczy Pszczyńskiej ... nigdzie indziej nie widziałam tak dużych paproci... Koniecznie musisz zobaczyć ją jesienią, czego Ci życzę ! :)

   Usuń

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger