08:47

08:47

Perfumy CASMIR Chopard - baśniowy orient na jesienno zimowy sezon....Ciepły, orientalny zapach zamknięty w pięknym flakonie kojarzącym się z Baśniami 1001 Nocy i opowieściami Szeherezady. Flakon przywodzi na myśl orientalną architekturę, biżuterię, kolorystykę, klimat, a zapach -  kobiecość w ciepłej, tajemniczej, uwodzicielskiej odsłonie. 
Na coraz dłuższe noce, na coraz zimniejsze dni - perfumy otulające orientalnym ciepłem i niby Lampa Alladyna wprowadzające nieco luksusu i magicznej, zmysłowej, orientalnej aury w nasz środkowoeuropejski klimat obecnie zaczynających się szarug jesiennych.
Chopard to firma tworząca luksusową m.im. biżuterię i powiew owego luksusu otrzymujemy w formie i zapachu perfum zamkniętych w tym ślicznym flakonie.
Nuta wanilii bardzo przypomina zapach perfum VANILLA FIELDS, o których pisałam TUTAJ,  ale wg mnie waniliowe pola są zapachem nieco bardziej świeżym i wanilia (jakkolwiek to brzmi) zajmuje w nich więcej miejsca, i pozostaje w nich do końca, podczas gdy w Casmir z upływem czasu wychodzą inne nuty, i te podobają mi się już mniej niż waniliowy wstęp. Perfumy są bardzo trwałe.
Chopard Casmir - zdecydowanie orientalny i drzewny, a zarazem tak zmysłowy i ciepły tworzy niezwykle kobiecą mieszankę aromatów.
Ta zaskakująca kombinacja drzewa sandałowego, paczuli i piżma, której akompaniują owocowe nuty świeżych cytrusów, melonów, brzoskwini i mango stanowi wyjątkową dawkę odrobiny luksusu i ucieczkę od szarej codzienności. Całość podkreśla orzech kokosowy i amber w połączeniu z aromatami bergamotki, jaśminu, konwalii, geranium i wanilii. Zapach ubrany jest w gustowny flakon w kształcie kwiatu lotosu.
Chopard Casmir - kobiecość i elegancja.
http://www.perfumeria.pl/p,chopard-casmir-woda-perfumowana-100-ml-spray,522,5.html 

Kaszmir to oczywiście również nazwa geograficzna utwór  Led Zeppelin,  oraz  tkanina, której nazwa:
"Pochodzi od perskiego słowa oznaczającego wełnę. Wykorzystuje się tutaj jednak nie tradycyjną wełnę owczą a specjalny gatunek wełny. Z tego powodu, aby wykonać jeden sweter, trzeba zbierać runo przez cztery lata. Każda koza jest czesana na wiosnę. Runo uzyskiwane jest z miękkiego podbrzusza „cnyangra” kozy górskiej. Która wypasana jest w pasie górskim Himalajów, powyżej 12000 i 14000 stóp (Nepal, północne Indie, Pakistan). Część surowca do produkcji szali pochodzi z także Tybetu i Centralnej Mongolii. Sierść jest zbierana i ręcznie sortowana. Swetry z kaszmiru robione są zwykle na ręcznych krosnach. Ciężka praca ręczna oraz ograniczona ilość surowca powoduje, iż cena produktów z kaszmiru jest wysoka.

Paszmina / Kaszmir był zawsze ceniony i nazywany w przeszłości jako „diament” wszystkich włókien. Jest to najbardziej luksusowy, lekki o najlepszych właściwościach izolacyjnych wśród materiałów. "
http://www.magia-kaszmiru.pl/co-to-jest-kaszmir/


Mnie zapach ten zabrał w podróż w czasie ( to cecha zapachów), ale dopiero wtedy, kiedy zobaczyłam starą reklamę prasową tych perfum i przypomniałam sobie, że takie właśnie reklamy były na początku lat 90-tych w "Twoim Stylu". Oprócz tego obrazka reklamy te miały zagięte marginesy kartki, i te właśnie marginesy były perfumowane - w ten sposób poznałam chyba pierwszy raz w życiu zetknęłam się z luksusowymi  perfumami - właśnie w postaci zagiętych marginesów kartek w "Twoim Stylu"... i to właśnie teraz sobie przypomniałam... Doprawdy zapach (o czy pisałam w moich  Perfumowych podróżach w czasie, jest bardzo związany z pamięcią i sentymentami:

"Zapach jest najtrwalszą formą pamięci  (...) pamięć olfaktoryczna jest wieczna i niezależnie od naszej woli , wraz ze znaną nutą zapachową, uruchamia w naszej świadomości obraz chwil z przeszłości, reminiscencje minionych zdarzeń..." -  niestety nie wiem, kto to powiedział.
"(...) perfumy to ostatnia i najlepsza rezerwa przeszłości, ta, która potrafi doprowadzić nas znów do płaczu, kiedy wyschną wszystkie nasze łzy." 
J. Picardie, Coco Chanel., str. 125. 
 Recenzja CASMIR u NEZ DE LUXE: TUTAJ

1 komentarz:

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger