sobota, 20 kwietnia 2013

Wisiorek Better wear than use UNIKKE DESIGN

Mój najnowszy zakup w sklepie internetowym UNIKKE DESIGN:

Wisiorek UNIKKE DESIGN z kolekcji Better Wear Than Use - Medium Bullet" Efektowny wisior, wykonany z prawdziwego naboju. Na szczycie ręcznie oprawiona cyrkonia Swarovskiego 32mm, z boku wygrawerowany tytuł kolekcji "Better wear than use" oraz marka Unikke Design . Wisior zawieszony na mosiężnym łańcuszku. Idealny dla pewnych siebie i odważnych osób. (...)

Nabój ,na łańcuszku mosiężnym dł. ok. 70 cm cyrkonia 2mm do wyboru  kolory: rubinowa, szmaragdowa, szafirowa, czarna, fioletowa (...)"  plus możliwość własnej grawerki

http://www.unikkedesign.com/?14,better-wear-than-use-medium-bullet


A co ma o sobie do powiedzenia  UNIKKE DESIGN:

“Create your own visual style… let it be unique for yourself and yet identifiable for others. “
— Orson Welles

UNIKKE DESIGN to marka proponująca niepowtarzalne wzornictwo dla osób ceniących oryginalny styl, chcących wyrazić siebie poprzez strój i dodatki. Unikke Design to biżuteria dla nowoczesnych, pewnych siebie kobiet i mężczyzn. Projekty to nie masowe wzory, a ręcznie wykonywana biżuteria. Inspiracji szukam w otaczającym nas świecie, chcąc sprostać wymaganiom klientów. Ważna jest również jakość, użyteczność i funkcjonalność, gdyż jak powiedziała Brenda Laurel, projekt nie jest zakończony dopóki nie jest wykorzystywany"
 http://www.unikkedesign.com/?o-nas,1

Nic dodać nic ująć.

Wisiorek - jak na zdjęciach i opisie, bardzo mi się podoba, w końcu dlatego go sobie kupiłam :)
No może należy dodać to, o co pyta każdy, kto go zobaczy - tj. cenę. 
100 zł "-Ooooo" (taką słyszę odpowiedź).
No tak, nie jest to mało, a właściwie dużo jak na coś wykonanego z jednego naboju...
ALE
jak w przypadku wszystkiego, co lubię, wg mnie to co kosztuje tutaj najwięcej to sam - pomysł. Prosty. Prościutki. Nikt zatem nie bronił nam wcześniej na niego wpaść, tak ja na wszystkie proste genialne pomysły, na które jednak wpadają inni :) A skoro tego nie uczyniliśmy - dziś możemy za niego płacić jak  za niejedną z tych prostych, pomysłowych rzeczy, na które nie wpadliśmy.
Takie przykłady napawają mnie jednak nie zdziwieniem co do wysokości ceny  - co najwyżej bólem - ale również optymizmem- potwierdzają, że myślenie ma przyszłość, a kreatywność się opłaca. Budujące.
Tytuł kolekcji "Better wear than use" również jest trafiony w punkt.
 Do mnie taka biżuteria trafia natychmiast, bo uwielbiam rzeczy, które można na sobie nosić, tym bardziej, jeśli ich rola jako biżuterii czy dodatku nie jest oczywista, i pierwotnie zostały stworzone w zupełnie innym celu.
Lubię też metalowe ozdoby (zupełnie tak jak: skórzane, plastikowe, drewniane i filcowe i itd.  :)
Wszystko to idealnie pasuje do kolekcji "Better wear than use."

Jeszcze jedna sprawa, która mnie zaintrygowała - samo tworzywo, półprodukt,  czyli w tym wypadku nabój. Jak się dowiedziałam u Autorki biżuterii (w tym miejscu dziękuję Pani za tą informację) jest to nabój  9.29R.38 Special.
i teraz wyobraźcie sobie Moi Mili, że ktoś kto jak ja nie ma pojęcia o broni i o amunicjii próbuje to rozszyfrować :)
(Potwierdzicie to, że jestem jak najbardziej pacyfistycznie nastawiona, jeśli o świcie zapukają do mnie służby specjalne, które zwabi tu przejrzenie stron, na które wchodziłam w celu poszukiwania informacji na temat tego naboju :)

Dzięki informacji o tym naboju, i napisie na nim wiem teraz, że to nabój wyprodukowany przez  firmę CBC:
"Brazylijska firma amunicyjna CBC powstała w 1926 roku, jej założycielami byli  włoscy emigranci. Firma szybko się rozwijała i w krótkim czasie stała się głównym wytwórcą amunicji w Ameryce Południowej. Dzisiaj CBC  znana bardziej pod nazwą Magtech, jest jedną z największych na świecie, produkuje w dużym asortymencie amunicję bojową, sportową i myśliwską. Oprócz bogatego asortymentu amunicji, wytarzane są również strzelby śrutowe typu pump-action oraz karabinki malokalibrowe. (...) Amunicja Magtecha  jest rownież dobrze znana w Polsce, chętnie używana przez strzelców sportowych z uwagi na dobrą jakość wykonania i (do niedawna niestety) umiarkowaną cenę zakupu. Pośród amunicji bojowej Magtech produkuje również amunicję specjalną przeznaczona do użytku służbowego przez formacje policyjne oraz do  samoobrony dla osób cywilnych.  Amunicja ta używana jest również przez myśliwych, w krajach gdzie dozwolone jest polowanie z bronią krótką lub używana jest broń typu lever-action zasilana  silną amunicją rewolwerową."
http://www.alfacharlie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=253%3Aamunicja-do-samoobrony-cz-9&catid=20%3Aamunicja-do-broni&Itemid=51

Skrót "CBC" to Companhia Brasileira de Cartuchos
 http://en.wikipedia.org/wiki/Companhia_Brasileira_de_Cartuchos

 Więcej czasu niż znalezienie producenta zajęło mi znalezienie informacji o tym naboju, w końcu mi się udało:
 "Description: 38 SPL 125 Grain Jacketed Hollow Point Use: Guardian Gold Ammunition Caliber: 38 Special Casing: Factory Brass
 Law Enforcement, Self Defense"
 http://www.magtechammunition.com/sitepages/pid103.php?productId=471&ltemplate=details&templateId=14&pageId=103&search=details

 Cóż plany odwiedzenia strzelnicy na razie (mam nadzieję, że już niedługo) pozostają tylko planami, a teraz używam w/w naboju nie do "self defence"  a w celu samoozdobienia się :)
i chwała za to temu, kto wpadł na tak świetny pomysł.

Wisiorek przyszedł do mnie w torebce, z paragonem


i w ozdobnej torebeczce
( jednak nabój w tej niebieskiej organdynie wygląda dosyć śmiesznie :)


ostrzeżeniem, że rzecz nie może być w bagażu podróżnym w samolocie

i wizytówką:
 

1 komentarz:

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)