16 listopada

16 listopada

Kolor brązowy"Barwa brązowa (brąz) – barwa tworzona przez zmieszanie mało intensywnych barwników: czerwonego z zielonym, pomarańczowego z niebieskim lub żółtego z fioletem. Kiedy brakuje kontrastu z innymi barwami, może być postrzegany jako pomarańczowy lub żółty. Barwa brązowa jest to w rzeczywistości bowiem bardzo ciemna barwa pomarańczowa lub żółta. Ciemny i jasny to pojęcia wynikające z porównania danej barwy z otoczeniem, w którym daną barwę oglądamy. Ta sama barwa brązowa oglądana na białym tle będzie sprawiać wrażenie ciemniejszej niż oglądana na czarnym tle, gdzie może sprawiać wrażenie pomarańczowej."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Barwa_br%C4%85zowa
Nazwa
Przykład
Opis
Adnotacja
beżowy

kawa z dodatkiem mleka
.
pomarańczowy

Jaśniejszy pomarańcz
.
brązowy


.
brunatny

ciemnobrązowy z dodatkiem szarości
.
cynamonowy

odcień brązu
.
czekoladowy

odcień ciemnego brązu
.
heban, hebanowy

kolor matowego, czarnego drewna o tej samej nazwie
o drewnie
herbaciany

brąz łamany pomarańczą
.
kakaowy

brąz z beżem
.
kasztanowy

błyszczący brąz
.
khaki

wyblakły żółtobrązowy, płowy lub szaro-brązowo-zielony
.
mahoń, mahoniowy

brązowoczerwony, kolor drewna
.
miedziany


.
palisander

brunatny lub ciemnofioletowy
o drewnie
rudy


o włosach
ochra

żółty lub brunatny
malarstwo
orzechowy


.
sepia

ciepły brązowy "fotograficzny"
.
siena palona

jasnobrązowy
malarstwo
spiżowy

brąz cynowo-cynkowo-ołowiowy
.
tabaczkowy


.
ugier

jasny brązowy
malarstwo
umbra
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolor%C3%B3w
"Kolor brązowy ma w sobie mnóstwo powagi, dodaje otuchy i wspiera. Z drugiej strony może jednak pozbawiać pewności siebie i dawać odczucie ociężałości i przygnębienia. Brąz to kolor pustyni, Afryki i krajów gorących dlatego też daje mnóstwo możliwości jeżeli chodzi o aranżację mieszkania. Brązowe ściany uspokajają, dlatego też świetnie nadają się do pomieszczeń o charakterze wypoczynkowym jak np. salon, czy sypialnia. Osoba utożsamiająca swój charakter z brązem jest uporządkowana, stabilna i zawsze można na nią liczyć. Innym kojarzy się ze skałą i reprezentuje sobą wszystko to, na czym można polegać. Jest uczciwa i szczera do bólu. Największy pociąg ma do zawodów związanych z przyrodą- z wielką pasją poświęciłaby się pracy na roli. Pasjonują ją prace ręczne, pomaganie innym, a jej marzeniem jest domek na wsi. Zwolennicy brązów dokładają wielu starań do tego, aby być perfekcjonistami. Na rzecz pracy zawodowej potrafią zrezygnować z życia osobistego, co jest cenione przez ich pracodawców, ale niekoniecznie przez bliskie osoby. "

http://barwykolory.pl/kolor-brazowy-psych.html


 Brązy, bo trudno uznać, iż jest jeden kolor  brązowy,  to kolory ziemi:http://pismobrazkowe.blox.pl/http://pismobrazkowe.blox.pl/http://pismobrazkowe.blox.pl/Ziemia  - a więc: "Chłopi", Maciej Boryna, pole, chata, izba, przyzba, siejba itp., itd....


Piotr Stachiewicz, Pierwsza siejba.Brązy to również kolory drewna:
i kolory jesieni:

 oraz kolory skóry:
A więc brązy to ciepłe kolory natury, ziemi, jesieni.A "brąz":

"Brązy – stopy miedzi z cyną lub innymi metalami i ewentualnie innymi pierwiastkami, w których zawartość miedzi zawiera się w granicach 80-90% wagowych (stopy miedzi, które nie noszą nazwy "brąz", to mosiądze – stopy miedzi i cynku oraz miedzionikiel – stop miedzi z niklem)."http://pl.wikipedia.org/wiki/Br%C4%85zyMieliśmy zatem epokę brązu i mamy brązowe medale.


 Niektórzy mają brązowe(i piwne )  oczy:


albo/i brązowe włosy:
 Brązy, pomarańcze i żółcie jak już wiemy są w istocie tym samym kolorem o różnej jasności, który możemy uważać za brązowy, a w przypadku włosów również rudy będący kolorem pomiędzy żółtym, brązowym pomarańczowym i czerwonym, a właściwie wieloma kolorami.
"Rude włosy (lub ryże włosy) – najczęściej spotykane w postaci mieszanek z innymi kolorami. Czysto rude włosy najczęściej można spotkać w Szkocji i Irlandii. Ich zabarwienie wynika z obecności tzw. płynnej melaniny.
W skali Fischera-Sallera I-IV. Na świecie rude włosy występują u 1-2% populacji. Najwięcej w Szkocji i Irlandii gdzie 46% tamtejszej populacji posiada gen odpowiedzialny za powstawanie rudych włosów, a 14% z nich posiada rude włosy. Istnieje kilka hipotez tłumaczących, skąd się wzięły rude włosy. Jedni uważają, że ich połączenie z jasną skórą daje przewagę w okolicach, gdzie nie ma zbyt wiele światła słonecznego, ponieważ im mniej melaniny, tym większa produkcja witaminy D w odpowiedzi na promienie słoneczne. Inni przypuszczają, że w rozpowszechnianiu się rudych włosów odegrał rolę dobór płciowy, jeszcze inni uważają, że mniejsza ilość słońca na północy powoduje brak selekcji na chroniącą przed nim ciemną skórę, więc nieszkodliwa jasna karnacja i związane z nią rude włosy mogą się rozprzestrzeniać w wyniku dryfu genetycznego."
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Rude_w%C5%82osy
 

Włosy rude to włosy jasne:
  • kasztanowe – jest to odcień pomiędzy jasnym blond a rudym.
  • rude – najczęściej spotykane w postaci mieszanek z innymi kolorami. Czysto rude włosy najczęściej można spotkać w Irlandii. Ich zabarwienie wynika z obecności tzw. płynnej melaniny(feomelaniny).
  • rudoblond – blond z domieszką rudawych odcieni (zawiera mało eumelaniny oraz więcej feomelaniny). Najczęściej spotykane w Europie północno-zachodniej oraz w zachodniej Skandynawii.
  • jasnobrązowe (szatyn) – pośrednie między włosami ciemnym blond a brązowymi. Czasami mogą wykazywać tendencję do jasnorudych odcieni.
  i włosy ciemne:
  •  brązowe (z fr. brunatne) – Czasami mogą wykazywać tendencje do ciemnorudych odcieni. Spotkać je można w całej Europie.
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolor_w%C5%82os%C3%B3wBrązy i kolory jesieni są też kolorami kobiet o takowej urodzie - Pani Jesieni:

1 komentarz:

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger