15 kwietnia

15 kwietnia

Kolor koralowy

Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego. Czyli jakiego?
Wg Wikipedii  kolor koralowy to "różowy wpadający w czerwień i pomarańcz, podobny nieco do łososiowego." Ja nazwałabym ten kolor pomarańczem złamanym różem. Mi pierwsze co rzuca się w oczy to właśnie ciepła barwa pomarańczy, ale niektórzy mylnie nazywają ten kolor różowym, więc może widzą w nim więcej zimnego różu.
Wg tego samego źródła Barwa to "wrażenie psychiczne wywoływane w mózgu zwierząt, gdy oko odbiera promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła." Cóż lubię to wrażenie psychiczne, które wywołuje kolor koralowy. Jest to jasny ale intensywny, letni, radosny kolor.


Oto obrazki światopoglądowe z koralem w roli głównej: 


 zdjęcie ze strony http://mushroom.byethost12.com/coral.html)  zdjęcie ze strony:  http://www.topearl.com/pimages/Coral_Color_shell%20pearls.jpg


Wspomniany w definicji z Wikipedii kolor łososiowy ("ciemnoróżowy wpadający lekko w pomarańcz") to kolor na powyższym obrazku gdzieś między C06 a C07, bardziej różowy niż pomarańczowy, a koralowy odwrotnie, i z powyższego obrazka jako taki wskazałabym  kolor C07.

Mam farta, bowiem ten kolor króluje wśród ubrań i dodatków na ten sezon.
Zakupiłam zatem koralowe buty. NIE różowe, NIE pomarańczowe, ale koralowe właśnie:
Ładne, nieprawdaż? ;)
Zaś następnym moim zakupem w tym właśnie  kolorze będzie, mam nadzieję, marynarka. W sklepach pełno jest koralowych marynarek, choć oczywiście kiedy przychodzi do zakupów, zawsze okazuje się, że wcześniej nam się tylko wydawało, że jest tak dużo tego, co właśnie chcemy kupić ... ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do pozostawiania komentarzy i z góry za nie dziękuję :)
Zaglądam na blogi moich Komentatorów, i najczęściej również je obserwuję.
Komentarze zawierające link nie będą publikowane, potrafię Was znaleźć! :)

Copyright © 2014 Wszystkie moje bziki , Blogger